X
تبلیغات
زولا

همه چیو هیچی!
خودت بخون... 
قالب وبلاگ

از اونجایی که یادم میاد هر سال محرم که میومد بابا عازم سفر میشد...میگفت خرج داریم!باید برم.

چند روز بعد خونمون میشد مسجد!!صبح مسجد....ظهر مسجد...شب مسجد.... .منم با این که هیچی از این داستانا که میگفتن وای حسین کشته شد....عمو عباس....العطش...نمیفهمیدم اما عاشق سینه زنی بودم و داد میزدیم با دوستامو میگفتیم وای حسین....!

بزرگتر که شدم فهمیدم!اما بعد فهمیدم که نفهمیدم!!!

آخه حسین(ع)که خبر قتل مسلم رو شنید.چرا بازم به رفتن ادامه داد؟چرا بر نگشت؟؟

حالا که رفت چرا زن و بچشم برد؟؟مگه نمیدونست اسیر میشن؟

اصلا چرا مثل برادرش حسن (ع)سکوت نکرد و این همه زجر داد به خودشو بقیه؟؟

یا اصلا بیعت یزید و میپذیرفت و مثل مثلا امام صادق(ع)زیر زیرکی درس میداد و بحث میکرد!

یا بالاخره با این همه مصیبت به هدفیم رسید؟چی؟

اینا فقط چندتا از دریای سوال ما جووناست که خیلیاشم به خاطر این مداحیای بی سرو ته و  خیالیه که متاسفانه کسیم نیست جلوشون در آد!انگار روحانیامونم روحانی نما شدن!!....

و اما حاشیه نریم...جوااب سوالا


امام حسین (ع) ۳راه در پیش رو داشتند!۱- قبول بیعت یزید و زندگی همراه با عار وننگ وقبول خلیفه ی معلوم الفسق۲-شهادت خواهی درگیر شدن با یزید۳-رفتن به یمن وکناره گیری از جامعه ی مسلمین!

جواب شبهه ۱:با این سه دلیل معلوم میشود که عامل اصلی قیام حضرت سیدالشهدا دعوت مردم کوفه نبود چون راه سومی هم وجود داشت،پس با این حساب در جواب شبهه ی اول میتوانیم بگوییم اصلا عامل اصلی قیام امام حسین مردم کوفه نبوده که حالا با فهمیدن بی وفایشان بخواهد برگردد بنابراین دلیل که امام وقتی در سوم شعبان از مدینه بخاطر اصلاح وقیام امت جدشان بود که حرکت کردند و آن زمان اصلا خبری از نامه های کوفیان نبوده! در ثانی امام برای برگشت اصلا جایی نداشتند زیرا حرکت از مکه وتمام نکردن حجشان بخاطر هدر نرفتن خونشان در بیت الله بوده است! واگر هم به یمن میرفتند یعنی دوری از جامعه مسلمین وپذیرش طلم وفساد!

جواب شبهه ۲:اگر امام فرزندانشان را همراه خود بردند به این دلیل بود که امکان اسارت خاندانشان توسط یزیدیان وجود داشت وهمین میتوانست برگ برنده ای برایشان باشد که در قبال اسارت خاندان امام (ع) بیعت را بقبولانند وهمین که این در عرب ننگ وعار بزرگی محسوب میشد.

جواب شبهه۳:اگر امام خلافت یزید را میپدیرفتند۱-خلافت موروثی میشد۲-تایید یزید وعدم کنترل خلفای گناه کار،حکام بعداز یزید حداقلش ظاهرالصلاح بودند وبا قیام امام حسین هیچ خلیفه ای اینگونه به امامان بعدی بی حرمتی نکردند.و در زمان امام حسن خلیفه ظاهر الصلاح بود و مردم معاویه را قبول داشتند،و جمعیت کثیری از مردم با امام حسن موافق نبودند درحالیکه در زمان امام حسین (ع) مردم به خوبی یزید را میشناختند ومیدانستند که امام حسین حق است ولی ترسو وبزدل بودند وبرای همین قیام امام باعث رسوایی یزیدیان شد.واحتمال تاثیر وجود داشت. 

شبهه ۴در متن پاسخ داده شده!

جواب شبهه ۵:با توجه به ماهیت قیام ابا عبدالله وتقدس نهضت حسینی وهدف والای قیام این جنبش ثمرده بود،شخصیت دادن به جامعه ی اسلامی،تفکیک حساب اسلام از خلافت،عبور دادن اسلام از مهلکه یزید!آگاهی بخشیدن به مردم وتاثیر امر به معروف ومقابله با ظلم به طوری که در ان فضای مردم کوفه   که ۱-بی اهتمامی خودی ها به تبلیغ وتوسعه ی مبانی اسلامی و۲-سوء استفاده غیر خودی ها از شرایط موجود. که باعث سنگینی فضا شده بود،جامعه ای بی شخصیت .ظلم پذیر وخرافه انگار که هیچ به سرنوشت خود حساس نبودند.

[ پنج‌شنبه 9 آذر‌ماه سال 1391 ] [ 10:45 ب.ظ ] [ از نسل آدم! ] [ نظرات (9) ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
--------
داستان روزانه
--------
--------
--------

امارگیر حرفه ای سایت

آمار سایت